Ogród zimowy może być przeszklonym salonem, domowym ogrodem lub słoneczną jadalnią „pod niebem”.
Prawidłowo zaplanowany i wybudowany, pełni rolę pomieszczenia, które gromadzi ciepło dla całego domu i może przyczynić się do obniżenia zużycia energii.

Ogród zimowy składa się z konstrukcji aluminiowej dachu, charakteryzującej się wysoką jakością, trwałością i estetyką. Dopełnienie stanowią pionowe drzwi i szklenia, montowane między słupami, dobrane w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium. W ofercie dostępnych jest 18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych, w szerokiej gamie kolorów RAL lub okleinach drewnopodobnych.

W ofercie szeroka gama kolorów drewnopodobnych (w formie okleiny renolit lub w formie Decoral) oraz z palety RAL

Bezpieczeństwo

Ze względu na zastosowanie w ścianach pionowych elementów witryn w systemach ALUHAUS, bezpieczeństwo konstrukcji ogrodu uzależnione jest od wyposażenia ścian pionowych, które możemy podwyższyć stosując:

  • W oknach antywłamaniowych okuć WK1 i WK2, wyposażonych w  antywyważeniowe zaczepy Safety Plus współpracujące ze  specjalnymi czopami i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które trwale i mocno trzymają skrzydło, a przy tym zapewniają lekką i precyzyjną pracę okucia. W drzwiach  zamków z ryglowaniem wielopunktowym serii GU Secury Automatic i wkładek klasy IV, Wypełnienie szybą klasy nie niższą niż P4, Zastosowanie listew przyszybowych serii PRESTIGE, Zastosowanie specjalnych wkrętów zabezpieczających listwy dociskowe, poprawiających bezpieczeństwo, a także wydłużających bezawaryjne użytkowanie stolarki aluminiowej
Wiatro- i wodoodporność
  • Odpowiednio dobrane profile konstrukcji zapewniają wytrzymałość ogrodu na siły spowodowane parciem i ssaniem wiatru, Specjalny kaskadowy sposób odprowadzenia wody opadowej gwarantuje szczelność dachu oraz wszystkich połączeń w węzłach konstrukcji. Woda z połaci dachowej odprowadzona jest do rynny, a z niej z kolei rurą spustową przy słupie do kanalizacji deszczowej, Minimalna ilość akcesoriów i uszczelnień klejonych powoduje pełne ograniczenie powstawanie błędów podczas montażu dachu, a w konsekwencji zwiększa niezawodność rozwiązania.

Energooszczędność

Izolacyjność akustyczna

System VERANDA służy do wykonywania wymagających izolacji akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, na co wpływa:

  • Trójkomorowa budowa profili, Odpowiednio dobrana kompozycja uszczelek zewnętrznych i wewnętrznych, Wypełnienie szkłem o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej (nawet do 51dB)

Estetyka